PARĘ SPOSOBÓW NA…..

wpis w: info, post | 0

 

ZAGNIECENIA NA OBRUSACH I KOSZULACH

Metoda z wykorzystaniem suszarki do włosów
Jeżeli masz pod ręką suszarkę do włosów, możesz z jej pomocą wyprasować ubrania. Zawieś je na wieszaku i ogrzewaj gorącym strumieniem powietrza z odległości 2,5 do 5 cm przez około 1 do 2 minut. Po tym czasie po zagnieceniach nie będzie śladu. Metoda ta jest jednak skuteczna wyłącznie dla naturalnych tkanin. Sztuczne mogą powodować stopienie tkaniny.

Metoda z prysznicem
Jest to metoda szybka, prosta i skuteczna. Szczególnie przydatna dla zapracowanych. Jeżeli wstając rano zorientujesz się, że żadne z twoich ubrań nie nadaje się do wyjścia, jednak nie masz czasu ich prasować, weź je ze sobą do łazienki. Para wodna wytworzona podczas kąpieli skutecznie rozprostuje zagniecenia. Wszystko co musisz zrobić, to powiesić ubranie na wieszaku, możliwie blisko prysznica lub wanny i wziąć 15 minutową, gorącą kąpiel. Wcześniej upewnij się, że drzwi są szczelnie zamknięte, aby para nie uciekała szczelinami.

Spray rozprostowujący
Na rynku dostępne są specjalne środki do usuwania zagnieceń z ubrań. Wystarczy, że spryskasz buteleczką z rozpylaczem ubranie i pozostawisz je do wyschnięcia. Skutecznie zadziała na wszystkie naturalne tkaniny.

Ocet
Jeżeli nie możesz znaleźć specjalnych sprayów do rozprostowania zagnieceń na ubraniach, zrób specyfik samodzielnie. Z pomocą przyjdzie niezawodny ocet. Spryskaj tkaninę mieszanką 1 części octu z 3 częściami wody i gotowe.

Pozostaw ubranie do wyschnięcia, a po tym czasie jest gotowe do założenia.

 

ŻRÓDŁO : olaa, specjalista Tipy.pl

Zostaw Komentarz